Jak na Pustevny

Pustevny se nacházejí v Moravskoslezském kraji, v Beskydech.

Na Pustevny autobusem:

Autobusem až nahoru na Pustevny (zastávka Prostřední Bečva,,Pustevny konečná) se dostanete z Rožnova (zastávka Rožnov p.Radh.,,aut.st.) přes Prostřední Bečvu (Prostřední Bečva,,hotel Zavadilka) nebo také Skibusem/Cyklobusem.

Druhou možností je cesta autobusem do Trojanovic (zastávka Trojanovice,,rest.Ráztoka) a odtud sedačkovou lanovou dráhou na Pustevny.

Až na Radhošť kolem sochy Radegasta se však dostanete pouze na jediném dopravním prostředku a tím je kolo. V zimě Vám tento vrchol mohou pomoci zdolat běžky.

Na Pustevny vlakem:

Nejbližší vlaková stanice je ve Frenštátu pod Radhoštěm (Frenštát p.Radh.). Odtud je nutno pokračovat autobusem (6km) do Trojanovic (zastávka Trojanovice,,rest.Ráztoka) a dále pěšky nebo sedačkovou lanovou dráhou.

Na Pustevny autem:

V zimě jsou nutné řetězy - výjezd až nahoru na Pustevny je možný přes Rožnov p. R. a Prostřední Bečvu. Na Pustevnách je placené velkokapacitní parkoviště (200 míst). Parkovat můžete také u dolní stanice lanové dráhy v Trojanovicích (200 míst) a odtud pokračovat pěšky nebo sedačkovou lanovou dráhou.

Pustevny jsou na mapě zobrazeny zeleným špendlíkem.


Zvětšit mapu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím